۴ نکته مهم در مورد لینکدین برای فریلنسرها

یکی از مشکلاتی که آزادکارها (فریلنسرها) با آن مواجه هستند به ‌دست آوردن پروژه مناسب است. یکی از راه های گسترش ارتباطات، شبکه سازی و دسترسی پیدا کردن به مشتریان بالقوه از طریق شبکه اجتماعی لینکدین است.

اما در شلوغی بازار آنلاین و حضور تعداد زیادی متخصص در زمینه‌های مختلف ، چطور می‌توان پروفایلی ساخت که در میان سایر پروفایل‌ها مورد توجه قرار بگیرد؟

لینکدین-فریلنسر

اصول اولیه را رعایت کنید.

۳ اصل اساسی وجود دارد که باید در پروفایل لینکدین شما رعایت شود تا احتمال اینکه مشتریان بالقوه شما را به شبکه ی دوستانشان اضافه کنند و شما را برای انجام پروژه‌ای خاص در نظر بگیرند را افزایش دهد. این اصول عکس پروفایل، عنوان و خلاصه است.

عکس پروفایل یک اصل مهم است، چون به کل پروفایل شما یک چهره اضافه می‌کند و شما را به یاد ماندنی تر می‌کند.

هر زمانی که کسی یک پروفایل لینکدین بدون عکس را می‌بینند، صرف نظر از اینکه آن شخص خودش را مدیر یک شرکت خاص معرفی کرده است، می تواند به مردم این حس را القا کند که آن شخص چیزی را مخفی می‌کند، و مطمئنا شما نمی‌خواهید که مشتری‌ بالقوه‌تان چنین احساسی در مورد شما داشته باشد. یک عکس پروفایل مناسب  برای خود قرار دهید و علاوه بر اینکه تعداد بازدید از پروفایلتان و ارتباطاتتان را افزایش می‌دهید، احتمال اینکه برای یک پروژه در نظر گرفته شوید را نیز را بیشتر کنید.

عنوان شما باید نشان‌دهنده این باشد که شما چه کسی هستید و برای چه کسی چه کاری را انجام می‌دهید. به عنوان مثال اگر شما یک طراح وب هستید و به صورت فریلنسینگ در پارسکدرز کار می‌کنید. عنوان شما می‌تواندWeb Designer at Parscoders باشد.

خلاصه‌ی شما باید چیزهایی که در عنوان شما قرار دارد را تضمین کند. توصیه می‌شود که عنوان و خلاصه را به صورت اول شخص بنویسید. این نوع نوشته حس بهتری را به مخاطب منتقل می‌کند. نوشته شما نباید خیلی عامیانه یا خیلی رسمی باشد و باید لحن حرفه‌ای را نیز حفظ کند.

همچنین، می‌توانید چند کلمه کلیدی را در خلاصه خود قرار دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا پروفایل شما آسانتر پیدا شود. اگر چه نباید فراموش کنید که قرار دادن تعداد زیادی کلمه کلیدی شدیدا نفی می‌شود.

 

مهارت‌ها و تجربیاتتان را نشان دهید.

به عنوان یک آزادکار شما ممکن است تجربیات کاری زیاد و مجموعه‌ای از مهارت‌های گوناگون را داشته باشید. لینکدین محل خوبی برای نمایش گذاشتن تجربیات و مهارتهایتان است، پس از این امکان استفاده کنید و آن‌ها را در پروفایلتان قرار دهید.

برای سازماندهی آن‌ها می‌توانید تجربیات کاری‌تان را براساس پروژه هایی که در آن‌ها شرکت داشته اید یا مشتریان خاصی که داشته‌اید مرتب کنید.

 

توصیه و تایید بگیرید.

از دیگران بخواهید که برای شما توصیه (Recommendation) بنویسند و تخصص‌هایتان را تایید کنند (Endorsement) ، این کار باعث می‌شود که برای خود سابقه خوبی بسازید.

با نوشتن توصیه نامه و تایید تخصص افرادی که قبلا با آن‌ها کار کرده‌اید شروع کنید. در بیشتر مواقع آن‌ها لطف شما را جبران خواهند کرد و همان کار را برای شما انجام خواهند داد. در غیر این صورت می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و بخواهید که برایتان توصیه نامه بنویس.

 

شبکه‌سازی کنید و به روز باشید.

همیشه پروفایل لینکدین خود را به روز نگه دارید. اگر پروژه‌ای را برای یک مشتری خاص به پایان رساندید، در زودترین زمان ممکن آن را به پروفایل لینکدین خود اضافه کنید.

البته تنها یک پروفایل به روز و جامع برای بدست آوردن مشتری کافی نیست. به همین دلیل است که شما نیاز دارید شبکه سازی خود را به مرحله‌ی بالاتری ارتقاء دهید و در گروه‌های مرتبط با فعالیتتان در لیندین عضو شوید و فعالیت داشته باشید. این به شما کمک می‌کند که با جامعه همکاران و مشتریانتان در تعامل باشید، چیزهای جدید یاد بگیرید، موقعیت‌های بهتر پیدا کنید و شبکه‌سازیتان را گسترش دهید.

پروفایل لینکدین شما پروفایل حرفه‌ای شما است. پس باید تلاش کنید که تا حد ممکن حرفه‌ای به نظر برسید و توجه و اطمینان مخاطبانتان را جلب کنید. مواردی که در مورد پروفایل لیندین گفته شد در مورد سایر پروفایل‌های حرفه‌ای شما مثل پروفایلتان در پارسکدرز و … نیز صدق می‌کند. و باید رعایت شود.یک نظر برای “۴ نکته مهم در مورد لینکدین برای فریلنسرها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *