ارسال اطلاعات تماس چه مشکلاتی در پی دارد؟

ارسال اطلاعات تماس پیش از گروگذاری وجه و قطعی شدن پروژه و پس از گروگذاری نیز در پارسکدرز ممنوع است. اما علی رغم این ممنوعیت، راه های بسیاری برای دور زدن این محدودیت وجود دارد! کافی است کمی تلاش کنید. اما به راستی چرا ارسال اطلاعات تماس ممنوع شده؟ چه حکمتی در آن نهفته است و چه کسانی از این کار سر باز می زنند؟

stop_contact_info

توافقات خارج از محیط پارسکدرز قابل استناد نیست

در بسیاری از توافقات احتمال بروز اختلاف وجود دارد. پروژه های پارسکدرز نیز مستثنی از این مسئله نیست. بخش داوری هم بر همین اساس طراحی و پیاده سازی شده است. در صورتیکه هر یک از طرفین پروژه توافقی خارج از پارسکدرز با دیگری کند و آن را در پارسکدرز منعکس نکند تبعات این سهل انگاری در صورت بروز اختلاف گریبان ایشان را خواهد گرفت.

درصد قابل توجهی از اختلاف هایی که در فرآیند داوری به بن بست می خورند ماحصل همین مورد است. پارسکدرز اکیدا توصیه می کند که هر گونه توافق و انتقال پیام  منحصرا از طریق پارسکدرز انجام شود. استناد از سوی هر یک از طرفین در طی فرآیند داوری به گفتگوهای خارج از پارسکدرز از سوی شورای داوری رد خواهد شد.

b

دعوت به تماس خارج از پارسکدرز دلیلی بر سودجویی است

برخی از اعضای پارسکدرز (خصوصا اعضای تازه وارد) بدون دور اندیشی لازم، در حین انجام مذاکرات ابتدایی خود مکررا اقدام به ارسال اطلاعات تماس خود از جمله شماره همراه خود می کنند. این دسته از افراد با این کار علاوه بر اینکه به سادگی نشان می دهند افرادی هنجار شکن و سودجو هستند به راحتی به منافع بلند مدت خود در پارسکدرز لطمه می زنند.

مجریان این چنینی تصور می کنند که گرفتن یک یا دو پروژه از این طریق و سود آنها را افزایش می دهد. اما آنها از این غافلند که هیچ تضمینی برای پرداخت کامل و به موقع دستمزد آنها وجود ندارد. علاوه بر این سهل انگاری آنها مانع از درج سوابق در رزومه شده و در دفعات بعد در جلب نظر خریداران به مشکلاتی بر خواهند خورد.

گروه خریدارانی که مرتکب این تخلف می شوند نیز هیچ تضمینی در تحویل به موقع و با کیفیت کار نخواهند داشت و همین سهل انگاری ضمن اتلاف وقت آنها، آرامششان را خدشه دار خواهد کرد.

گذشته از موارد فوق در صورتی که تلاش برای ارسال اطلاعات تماس پیش از گروگذاری وجه برای پارسکدرز محرز شود سبب محدود شدن دسترسی کاربر خاطی به محیط پارسکدرز خواهد شد. تکرار این تخلف تعلیق دائمی کاربر را به دنبال خواهد داشت.

 

مجریان سودجو حرفه ای نیستند

به همان سادگی که یک مجری پیش از موعد اقدام به ارسال اطلاعات تماس خود می کند، به همان راحتی می تواند توافقات را زیر پا گذاشته و وقت و هزینه خریدار را تضییع کند. این مجریان عمدتاً بی تجربه، با این عمل بی تعهدی خود را به خریدار هشدار می دهند.

وعده های مبالغه آمیز و تلاش برای فریفتن خریدار از عادات این دسته از مجریان است. بهترین ابزار برای خریداران بررسی سوابق ثبت شده مجری در سایت پارسکدرز است.یک نظر برای “ارسال اطلاعات تماس چه مشکلاتی در پی دارد؟

  1. kojash droste?
   namishe ke hamsh online bood o ost rad o badal kard….
   projeha vase be tavafogh rasidan niaz be ahagi kamel az joziat daran
   namishe ba ersal comment ke hame chi ro matrah kard…. agaram beshe zaman bar hast

 1. بشخصه مخالف محدودیت و فضای بسته هستم و معتقدم دلیل استقبال کاربران از پارسکدرز نسبت به دیگر سایت های برون سپاری عدم اعمال محدودیت شدید در پارس کدرز بوده بطوری که کاربران براحتی این قانون پارس کدرز رو نادیده گرفته و تبادل اطلاعات تماس رو انجام میدن حتی بارها خودم این کار رو بخاطر مذاکره و برسی دقیق تر موضوع پروژه انجام دادم اما من معتقدم انجام پروژه ها در پارس کدرز بیشتر به سبب تضمین پایبند بودن طرفین (هم خردار و هم مجری) به تعهداتی هست که به یک دیگر میدن .. و این مناسب ترین راه هست که بعد از توافق در خارج از سایت یا داخل سایت ، گروگذار و پرداخت در سایت انجام بپذیره .. هر چند از بابت میزان کارمزد و نحوه اعمال اون رضایت مند نیستم اما مناسب ترین روش اینه که وجه نزد نفر سومی به امانت گذاشته بشه
  به شخصه شاهد عدم پایبندی مشتری به تعهد مالی که به من داده ، بودم ..
  در چنین مواردی گزینه داوری مورد مناسبی هست که توصیه میکنم در پروژه هایی که توافقات خارج از سایت پارس کدرز صورت میگیره حتما ریز خلاصه توافقات در سایت و در قسمت پیام درج بشه .. همچنین از داوری هم میخوام که در رابطه با رعایت بیشتر عدالت و عدم ترجیح رضایت کارفرما بر بیطرفی همت بیشتر داشته باشند
  با تشکر

 2. با سلام
  بنده یه پیشنهاد داشتم و اون اینه که پارسکدرز برای کسانی که پول یا دستمزدشون رو توی پارسکدرز نگه می دارند و درخواست واریز به حسابشون نمی کنن مثله بانک به اون پولها سود تعلق بگیره تا کاربران هم از این راه نفع ببرند و پارسکدرز هم بتونه با پولهایی که کاربران تو حساب پارسکدرز نگه می دارند کارهای دیگه ای بکنه مثل چه می دونم کار اقتصادی دیگه.

 3. با سلام خدمت شما . به نظرم این روش خیلی خوب هست ولی چنتا انتقاد به پارس کدرز دارم که اون هم از بابت مهم بودن پیشرفت خود پارس کدرز هست.
  ۱٫ اول اینکه ضمانت تخصص برای مجری رو باید اختیاری کنه چون واقعا معنا نداره که تو پروژه های با مبالغ بالا مجری وجه زیادی رو گرو بذاره چون در مواردی بوده که من داشتم ۲تا پروژه انجام میدادم و به پول نقد نیاز داشتم ولی پولم تو سایت گرو بوده.
  ۲٫ دوم اینکه به نظرم بهتره که پارس کدرز به نسبت پیشرفت مجریان تو انجام کارها درصد خودش رو کم کنه و نهایتا به کف ۵ % برسونه . چون بازم تو پروژه های مهندسی با قیمت بالا ۱۰ % واقعا زیاده.

 4. به نظر من یکی از مهترین دلایل که تماس میگذارند واسه اینکه هماهنگ کنن کافیه پارس کدرز یک پلاگینی بسازه که وقتی مجری انلاین هست و دوست داره یک علامت کنار اسمش بیاد که یعنی مجری انلاین هستش در اون صورت میتونن از طریق پیام های سایت باهم پیام بدند نیازی هم به شماره نیست

 5. سلام
  ۱-پارس کدرز درصد خودش رو کم کند.
  ۲-برای بعضی از پروژه ها نیاز به هماهنگی بیشتر و چت و گفتوگوی انلاین هست که پارس کدرز این امکانات را ندارد….

 6. سلام

  بنده کارفرمای فعالی هستم که پروژه های بسیاری دارم. موضوع این پست موضوع صحیحیه. اینکه فرآیند همکاری روالی مدون و تعریف شده داشته باشه، بسیار عالیه. بارها خودم شاهد ایجاد مشکل بودم. تعویق زمان تحویل محصول از سمت مجری، عدم پرداخت تعهد مالی از سمت خریدار و مشکلات اینچنینی همیشه پیش میان.

  اما راه حل این مشکلات محدود کردن نیست. مثلا اگه من شخصی رو خارج از فضای پارس کدرز بشناسم، باز هم درخواست میکنم ازش که بیاد اینجا، و در قالب روال این سایت پروژه رو پیش ببریم. چونکه از دید یه کارفرما واقعا زمان کافی برای رسیدگی به دغدغه های بسیاری که خارج از این روال ایجاد میشه رو ندارم.

  بنابراین پیشنهادم اینه که با بسیار بسیار حرفه ای تر کردن محیط freelancing، خود به خود کارفرما و پیمانکار رو به این محیط جذب کنین.
  مثلا سایت freelancer.com رو اگه نگاه کنین (بنده اونجا هم پروژه سفارش دادم) چنان امکاناتی داره که برای تقریبا تمامی نیازهای غیرفارسی خودم حتی با وجود دسترسی مستقیم به متخصصین، باز هم از طریق سایت اقدام میکنم.

  بنابراین خواهشم اینه که مسئولین پارس کدرز این موضوع رو نه با محدودیت، بلکه با ارائه خدمات هرچه ارزشمند تر و ایجاد بستر بسیار حرفه ای تر برای همکاری حل کنن.

  سپاسگزارم

 7. الان امکانش هست که برام مشکلی پیش نیاد در مورد شماره تماس، راهی هست که دوباره برگردم به این سایت چون اشتباهی شماره تماس رو گذاشتم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *