برترین‌های وب ایران از چه فناوری‌هایی استفاده کرده‌اند؟

نتایج زیر با کمک افزونه‌ی Wappalyzer و پس از بررسی بیش از ۱۲۰ وب سایت از برترین‌های وب ایران که در جشنواره وب ایران در سال ۱۳۹۴ حائز رتبه برتر شده‌اند، بدست آمده‌ است. این نتایج دید خوبی از گرایش های موجود در حوزه وب ایران را به تصویر می کشد. بدیهی است که برای اندکی از وب سایت ها تشخیص برخی از فناوری ها قابل انجام نبود. اما در نهایت آمار کلی حاصله قابل اتکا است.

نتایج فرعی حاصل از این بررسی:

 • افرادی که می خواهند در بازار وب ایران شروع به کار کنند می توانند تا حد زیادی متوجه نیازهای بازار کار در این حوزه شوند.
 • زبان JavaScript و تمام مشتقات آن باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
 • بازار کار سیستم مدیریت محتوای WordPress رونق خوبی دارد.

 

web-confrance

 یک نظر برای “برترین‌های وب ایران از چه فناوری‌هایی استفاده کرده‌اند؟

 1. من توی دقیق بودن این نمدار ها تردید دارم چونکه پایتون از قلم افتاده و توی جشنواره بودند سایت های پایتونی که رتبه آوردند

  1. در نمودار ۱۸ درصد به صورت نا مشخص گزارش شده است. احتمالا موارد مورد اشاره شما در همان قسمت وجود دارد. همچنین در ابتدای توضیح بیان شد که روش استخراج آمار به چه صورت بوده است.

 2. اگه ممکن باشه سایت ها رو به تفکیک تلنولوژی ها جدول وار ارایه بدید عالی میشه
  شاید برای خیلی ها جالب باشه که برترین ها از چه تکنولوژی ای بهره بردن

 3. بله دقیقا بنده هم شک دارم چون اگر یک نگاه به سایت http://hotframeworks.com/ می شد معلوم بود که هنوز که هنوزه ASP.NET سر جدول نشسته و ول کن نیست.
  تاپترین و بهترین سایت ها با C# ASP.NET هستن.
  بی سوادی و این که بخوان بگن فقط php یک اشتباه

  1. دوست عزیز ما صرفا آمار را منعکس کردیم، لطفا به صورت مستند نقص های آمار را مشخص کنید. آیا تک تک سایت ها را بررسی کردید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *