تغییرات بیشتر در راه است

بیش از ۶ سال از راه اندازی سایت پارس کدرز می گذرد و در این مدت امکانات زیادی به سایت اضافه شد اما قالب سایت جز چند تغییر جزئی و گاه اصلاحات ساختاری تقریبا شبیه به طرح اولیه باقی مانده بود. چندی پیش تصمیم به طراحی مجدد قالب گرفتیم و یکی از همکارانمان ذحمت طراحی آماده کردن قالبی بسیار زیبا را کشیدند اما زمانی که مراحل آماده سازی قالب برای قرار دادن آن بروی سایت در حال انجام بود به پیشنهاد یکی دیگر از همکاران تغیراتی در صفحه اول داده شد و طرح اصلی و اصلاحی جهت مشورت و  نظر خواهی از کاربران عزیز سایت بر روی وبلاگ قرار گرفت. البته بیش ار ۲۵۰ نفر طرح مورد نظر خود را انتخاب کردند اما نظرات برخی از کاربران که اکثرا از مجریان با سابقه پارس کدرز بودند این نگرانی را به وجود آورد که تغییر یک باره قالب حتما مشکلات برای کاربران ایجاد خواهد کرد.

 

ظاهر سایت کمی متحول شد و تغیراتی هرچند جزئی در برخی بخش ها داده شد، شاید گله کنید که چرا قالب سایت چندان تغییر نکده و یا بگویید قبلا سایت نمای بهتری داشت، پاراگراف بالا شرحی از اتفاقات رخ داده چند ماه اخیر است که ما را بر آن داشت که تغییرات را به آرامی اعمال کنیم تا بتوانیم هرچه بیشتر به هدف اصلی مان که جلب هرچه بیشتر رضایت کاربران سایت است برسیم و در زمان انجام اصلاحات بتوانیم از نظرات شما آگاه شویم و تا جای ممکن آن ها را اعمال نماییم. در این مرحله بخش های اصلی سایت بازنویسی شد و کار برای اصلاح قسمت های باقی مانده ادامه دارد.

در اینجا لازم می دانم از جناب آقای رضا عباسی که زحمت طراحی قالب جدید را کشیدند همچنین آقای حامد تکمیل به دلیل راهنمایی های ارزشمندشان و همین طور آقایان ایمانلو، درخشان جان و دهقانی و دیگر عزیزانی که ما را از نظرات ارزشمندشان آگاه کردند قدردانی کنم.یک نظر برای “تغییرات بیشتر در راه است

 1. بوی بهبود ز اوضاع پارس کدرز می شنوم…

  اقدام بجا و واقعا مفیدی بود. خصوصا اینکه نسخه موبایل و تبلت هم پشتیبانی شده و با این نسخه bootstarp آقای انصاری نیا کار شده، مازاد بر اینکه کاربرد پذیری و سادگی هم به خوبی لحاظ شده.

  فقط چند نکته ای هست که به حکم :”نون و کدی که با هم خوردیم!” به نظرم میرسه در راستای بهبود وضعیت سایت بگم بهتر باشه، اجازه بفرمائید خصوصی یا عمومی مطرح کنم…

  وقت خوش.

   1. موارد زیر بنظرم میرسه:

    ۱-در برخی موارد درخواست spam هست و کارفرمای درخواست کننده واقعا قصد انجام یک پروژه رو نداره. فهمیدنش سخته سابقه خریداران میتونه کمکی باشه برای تشخییص. اما اگر کارفرمایی بخواد بگه که من از اون دسته نیستم و سابقه ای هم در سایت نداره تا مجری بشناستش، چکار باید بکنه؟

    ایجاد یک درخواست ویژه(غیر رایگان) علاوه بر اینکه کمکی به سایت هست به کارفرما هم این اجازه رو میده که از بقیه متمایز باشه و بهتر دیده بشه از طرفی مجری هم می تونه بین پیشنهادها به این دسته خوشبین تر و مطمئن تر باشه.

    ۲-توی navbar-collapse بالا یه قسمت کوچک برای تعداد پیام های خوانده نشده در داشبورد واقعا احساس میشه. اگه بشه با سرور هم در ارتباط باشه و بدون لود کردن اصلاح بشه چه بهتر.

    ۳- RSS درخواستها هم میتونه زیر مجموعه ای از منوی “لیست پروژه ها” توی navbar بالا باشه .

    ۴- قسمت شماره حساب های مجری یه مقدار دسترسی بهش سخته، توی گزینه های زیر مجری جای مناسبیه.

    ۵- الان یه سری پروژه که مجری براش پیشنهاد میده در قسمت “پیشنهاد های من” در دسترس هست اما اگر برای درخواستی بدون قیمت وارد کردن گفتگو کرده باشیم دسترسی بهش خیلی زمانبره.
    یه صفحه “گفتگوهای من” هم ایجاد بشه مفیده.

    ۶- تاریخ رو برداشتین، بنظرم باشه همون بالای ساید بار راست باشه بهتره.

    ۷- راستی یه بررسی هم روی % ها و اعدادشون توی قالب جدید داشته باشید، خوندنش سخت شده.

    با احترام.

    1. من هم بر روی مورد ۵ تاکید می کنم.

     ضمن اینکه ترتیبی بدین که فایل های ضمیمه داخل اسمش نام پروژه قرار بگیره. چون بعضی مواقع من چند فایل ضمیمه رو دانلود کردم و روی دسکتاپ هست و نمی دونم کدومش مربوط به کدوم پروژه هست. چون شماره پروژه ها رو حفظ نمی کنم. اما نام اون ها وقتی داخل نام فایل بیاد به من کمک میشه.

 2. اول از همه جای داره از تغییرات به موقع سایت از مدیر سایت و تمام کسانی که زحمت ادیت را کشیدند تشکر کنم و در ادامه یک موضوع که باید بیان کنم فونت استفاده شده در قسمت متن های طولانی سایت ( متن درخواستها ) چشم مرا اذیت میکنه و خودنش برام سخت شده بخصوص وقتی متن ها چند پارگراف میشه اگه هم متن لاتین با متن فارسی همراه بشه که شدیدتر میشه اگه بشود این فونت حداقل برای متنهای درخواست و پیام های تغییر کنه به نظر من خیلی بهتر بود .
  در خصوص ناتیفیکشن پیام های خوانده نشده هم اگر یک قسمت در نظر میگرفتید خیلی عالی بود .
  در خصوص مجری های ویژه و غیر ویژه و رتبه بندی هم در پیام های پست قبلی دوستان مطرح کرده بودند که اگر میشد در دو تب جدا مجری ویژه و مجری برتر را تفکیک کرد مناسب تر بود .

  در کل این قدم اول نیست و انشالا قدم آخر هم نباشه و به مرور زمان نواقص برطرف شود .

 3. با سلام
  تغییرات جدید خوب و بجا هست ، اما چند پیشنهاد کوچیک داشتم که فکر میکنم تفکر درباره اونها خالی از لطف نباشه .
  ۱- بک گراند صفحه پیام ها و همچنین فاصله ها و عنوان گفتگوها در صفحه مربوط به گفتگوهای دو طرف بهتر است تغییر کند به عنوان مثال بک گراند قبلی یا کمی روشن تر از اون باعث راحت تر خواندن متون میشه تا سفید همچنین الان نام خریدار و فروشنده و تاریخ و .. به صورت پر رنگ تر و واضح تر از متن ارسالی است که در واقع متن مهمتره تا نام ها و همین چپ و راست شدن مشخص میکنه متن از سوی کی هست و کوچکتر شدن نامها میتونه کمک کنه . فاصله عنوان پروژه و متن بالایی و همچنین فاصله اونها تا اولین متن شروع شده و همچنین باکس پایانی که مربوط به پیام جدید است مناسب نیست .
  ۲- ویرایشگر متن مربوط به مجری و خریدار مناسب نیست ، حداقل بهتره یک ویرایشگر متن با حداقل امکانات در نظر گرفته بشه که امکان نوشتن کدها یا نوشتن متنهای متفاوت راحت تر و خواناتر صورت بگیره .
  ۳- اگر مجری بخواد به اطلاعات خودش یعنی قسمت درباره مجری دسترسی داشته باشه توی صفحه اصلی جاش خالیه یعنی توی اون نوار ابزار بالا میشه زیر نام مجری جایی برای اون دید .
  ۴- در قسمت گزارشات مالی بهتره گزارشاتی اضافه بشه که مجری بتونه مثلا از تاریخ تا تاریخ یا به صورت نمودار ماهیانه یا … گزارشاتی از دریافت ها یا عایدی های خود داشته باشه .
  ۵- تفاوت بین کاربران ویژه و کاربران معمولی خیلی کمه ، باید امکاناتی برای ویژه شدن کاربران اضافه کرد مثلا امکان ارسال اس ام اس برای کاربران ویژه یا امکان دریافت آخرین پیام ها از طریق rss یا ….
  ۶- محل تاریخ بالای صفحه سمت راست مناسب نیست بهتره به سمت چپ منتقل بشه .
  ۷- تبلیغات و نوشته های سمت چپ بهتره مانند وسط صفحه در یک باکس جداگانه قرار بگیرند که تم صفحه یکپارچه بشه .
  ۸- یک گزینه برای دسترسی سریع در بالای صفحه اضافه بشه که بنا به نام کاربری هر شخص بتونه برای خودش اونها رو تنظیم کنه و منوی سمت راست هم به صورت جمع شو طراحی بشه که اگر کاربر خواست اونو جمع کنه . یعنی قدرت کاستومایز کردن صفحه برای کاربران اضافه بشه .

  با تشکر

 4. درود
  ضمن خسته نباشید و تشکر جهت تغییرات خوب و بجای شما در سایت، چندتا پیشنهاد کوچیک داشتم:

  ۱٫ قسمت پیامهای دریافتی اگر صفحه بندی داشته باشن خیلی مناسبتره چون دسترسی بهش آسونتره

  ۲٫ اگر مانند سرویس های ایمیل یاهو و جیمیل به بخش پیامها یه کلید Flag هم اضافه کنید تا پیامهای مهم رو بتونیم علامت گذاری کنیم تا با تغییر رنگ اون سطر یا نمایش در لیست دیگری متمایز بشه اون پیامها خیلی عالی میشه

  ۳٫ پیشنهاد سوم من اینه که بجای نمایش هر پاسخ به عنوان یک پیام جدید در پیامها بهتر هست که موضوع بندی شود. به عنوان مثال ۳ پروژه یک، دو، و سه وجود دارد هر پروژه ۱۰ پاسخ در بخش داشبورد مجری ۲۵ لینک (پیام) مربوط به این ۳ پروژه میبینه که خیلی راحتتر میشه اگر از هرکودوم تنها یک لینک نمایش داده بشه و تعداد پاسخ ها و آخرین پاسخ دهنده جلوش ذکر بشه (مانند فروم ها)

  ۴٫ تک کانکشنِ بودن دانلود فایل های ضمینه و در نتیجه عدم امکان Resume گاهی خیلی آزار دهنده میشه

  با سپاس

 5. با سلام به نظر بنده بزرگ ترین تغییر ایجاد قسمتی برای زبان انگیلیسی هست که سایت شما جهانی شود که اتفاقا کار سختی نیست
  اگر وبسایت قسمتی داشت مثلا en.parscoders.com امکان استفاده برای بقیه کشور ها نیز ایجاد میشد نکته دوم هم امکان اضافه کردن فروشگاه خیلی از اعضا بعد از تحویل پروژه دیگه پروژه به دردشون نمیخوره اگر میتونستند پروژه در سایت به فرش بگذارند افراد زیادی هستند که توی سایت هایی مثل mspsoft.ir به خاطر زمان حاضرند پول پرداخت کنند اینجا عضو میشدند و از اینجا پروژها ها را میخریدند جدا به این ایده یک فکری بکنید

 6. با سلام
  یکی از چیزایی که به نظر بنده بیشتر باعث پیشرفت سریع پارس کدرزمیشه اینه که سیاست های پارس کدرز طرفداری از توسعه دهندگانش باشه شما قطعا یک سری مشتری و مجری ثابت دارید که پیشرفت سایت براشون اهمیت داره شما میتونید از اینها حمایت کنید نه حمایت مالی بلکه یک جوری باید فرق باشد بین مجریان و مشتریان فعال با بقیه افراد اگر شما کامنت ها را نگاه کنید بیشتر مجریان گلایه از ای دارن که بسیاری از مشتریان یک پروژه میذارن و بعد پیگیری نمیکنند یا مجریانی که بدون سابقه کار برمیدارند و تحویل نمیدن اگر شما پنلی ایجاد میکردید یا نمیدونم به روش خودتون یک سری امکانات براشون فراهم میکردین باعث میشد که افراد برای فعالیت خودشون بیشتر تلاش کنند مثلا توی فروم به افراد با سابقه امتیاز میدهند-این سیاست هم همه جا هست یعنی حتی شرکت های فروش هم برای مشتریان و همکارانشون سرمایه گذاری میکنند با تشکر

 7. وجدانی این فلش رو به بالا عست توی پیام ها رو به پایینش خیلی واجبه گاهی میشه طرف ۱۰۰تا پیام دادیم تا بیام پایین دهن سرویسیه مهصوصا با گوشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *